fivetimesdead: (компас)
[personal profile] fivetimesdead
Ще трохи з рідного краю :)

Оригинал взят у [livejournal.com profile] tourist_ua в Чигиринська АЕС
Якщо комусь дуже хочеться поринути в атмосферу Чорнобилю, а їхати в зону відчуження страшнувато, то цьому є чудова альтернатива – це недобудована Чигиринська АЕС. Атмосфера – точнісінько як в Чорнобилі: покинуті багатоповерхівки, магазини, нежитлові будівлі, тільки масштаб трохи менше. Цікаво, що з магазину досі не зрізали його назву на метал.


Всередині все очікувано: бруд, сміття, інколи зустрічаються різні написи, схожі на коди з квестів.


Взагалі, спочатку (в 1970 році) тут збиралися будувати ДРЕС, а поруч з ним звести сучасне містечко для енергетиків на 20 тисяч мешканців, яке отримало назву Орбіта. Це при тому, що в самому Чигирині, а це райцентр, населення трохи більше 9 тисяч. Але за часів великого будівництва в СРСР потреба в електроенергії постійно зростала і запланована потужність електростанції кілька разів змінювалась. В решті-решт в 1981 році будівництво заморозили.


Пройшло кілька років і на цьому році вирішили вже будувати АЕС і будівельні роботи відновилися. Але й тут будівництво тривало лише кілька років, своє слово сказав Чорнобиль, і в 1989 році будівництво заморозили остаточно.


Зараз з невеличкого містечка лишилося лише два п’ятиповерхових будиночка, в яких живе трохи більше сотні людей, але в будинки проведений газ, всі комунікації, працює невеличка крамниця, є навіть дитячий майданчик в нормальному стані. Чого не скажеш про закинуті гуртожитки, які стоять трохи далі від тих п’ятиповерхівок. Але навіть в такому стані в них є власник: кілька років тому їх придбало Черкасиобленерго, і тепер це приватна власність.


Хоча місцевість тут гарна: навколо ліси. Для якогось пансіонату непогане місце.


Всередині можна спокійно полазити, слідів життєдіяльності людей повно, шпалери в кімнатах поклеєні, двері пофарбовано, хоча чи довго тут жили люди я не знаю.


Ось так виглядає шахта ліфту.


Спокійно можна піднятися на дах будинку, сходи ще не повністю роздовбані.


Збоку сходи виглядають оригінально. Взагалі цікаве місце. Зовсім не шкода витраченого на нього часу, хоча дістатися сюди без власної машини не дуже зручно. Цікаво, що в інтернеті вистачає оголошень з продажу квартир в Орбіті, її навіть обласна рада розглядала як місце для забезпечення житлом переселенців зі сходу та Криму, але щось не пішло.


Варто подивитися, бо скоро може нічого і не лишиться, бо від самої будівлі АЕС наразі лишилася тільки труба та кілька невеличких будиночків, кількість яких постійно зменшується, їх поступово розбирають на будматеріали.Можна ще почитати:
- Бахмутська штольня

Profile

fivetimesdead: (Default)
fivetimesdead

April 2017

S M T W T F S
      1
234 5 678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 02:03 pm
Powered by Dreamwidth Studios